Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

            W tym roku szkolnym po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest to międzynarodowy konkurs, który wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W ubiegłym roku konkurs został przeprowadzony w 65 krajach, a wzięło w nim udział ponad 6 mln uczniów. W tym roku w naszej szkole do konkursu zgłosiło się aż 64 uczniów, którzy 16 marca walczyli o miano najlepszego matematyka w naszej szkole. Zadania nie należały do najłatwiejszych. Miło nam jest przekazać wspaniałe wieści że czworo z nich zdobyło w tym konkursie wyróżnienie. Są to następujące osoby:

Telega Paulina – klasa 3b

Więcek Zuzanna – klasa 5b

Prokop Barbara – klasa 6a

Bialic Gerard – klasa 8a                                                                 

Serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w kolejnych edycjach Kangura.

Szkolny koordynator konkursu:
Janusz Legęć