Konkurs ogólnopolski „Złote szkoły NBP”

Nasza szkoła wzięła udział w II edycji ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”, który był organizowany przez Narodowy Bank Polski.  Program popularyzował wiedzę na temat ekonomii. Młodzież uczyła się tego, jak zarządzać własnymi finansami, co robić, aby czuć się bezpiecznym podczas korzystania z bankowości mobilnej.  

Od grudnia do marca w szkole realizowane były ciekawe zajęcia, odbyła się debata, podczas której uczniowie zdobyli wiedzę od Ekspertów oraz „Warsztaty uczniowskie”.

Udział w programie pozwolił młodzieży zdobyć praktyczną wiedzę z zakresu ekonomii, gospodarki rynkowej oraz przygotowywał do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów osobistych. Mottem tegorocznej edycji było hasło: „Bezpieczni w finansach osobistych”. 

Uczniowie mogli już na etapie szkoły podstawowej zapoznać się ze sztuką zarządzania własnymi pieniędzmi, budowaniem bezpieczeństwa finansowego i tym samym zweryfikować swoje wyobrażenia o finansach z rzeczywistością. 

Serdecznie dziękuję nauczycielom, którzy wsparli mnie w realizacji zadań projektowych: Panu Piotrowi Ocieczkowi, Panu Wiesławowi Dziurze i pani Paulinie Bartnickiej. 

Jesteśmy przekonani, że wiedza zdobyta przez naszych uczniów umożliwi im mądre planowanie przyszłości, a nabyte umiejętności będą procentować przez całe życie.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych spotkań.

Dorota Daź-Dolecka


Lekcja w klasie VIIId Wiesław Dziura

Debata podsumowująca I część
Debata podsumowująca II część
Warsztaty uczniowskie, podsumowanie