Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

            W tym roku szkolnym po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest to międzynarodowy konkurs, który wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W ubiegłym roku konkurs został przeprowadzony w 65 krajach, a wzięło w nim udział 6102509 uczniów. 21 marca 78 uczniów z klas IV-VIII walczyło o miano najlepszego matematyka w naszej szkole. Zadania nie należały do najłatwiejszych ale dwójce naszych uczniów udało się zdobyć wyróżnienia. Są to Jakub Rząsa z klasy 2b oraz Paulina Telega z klasy 4b. Wszystkim uczestnikom którym się nie powiodło życzę sukcesów w kolejnych edycjach konkursu.

Szkolny koordynator
konkursu:

Janusz Legęć