Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

            W tym roku szkolnym po raz kolejny odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Jest to międzynarodowy konkurs, który wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W ubiegłym roku konkurs został przeprowadzony w 65 krajach, a wzięło w nim udział prawie 6 mln uczniów. W tym roku w naszej szkole do konkursu zgłosiło się aż 78 uczniów, którzy 21 marca walczyli o miano najlepszego matematyka w naszej szkole. Zadania nie należały do najłatwiejszych. Mimo to mamy nadzieję że jak co roku wśród naszych uczniów znajdą się osoby wyróżnione. Niestety na wyniki przyjdzie nam jeszcze poczekać około miesiąca ponieważ komisja konkursowa ma co roku w Polsce około 300 000 prac do sprawdzenia.

Dziękuję wszystkim uczniom za udział i życzę samych sukcesów.

Szkolny koordynator konkursu:
Janusz Legęć