Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

            10 listopada 2023 r. z okazji Święta Niepodległości w naszej szkole odbyło się widowisko słowno-muzyczne pt. „Pisk Białego Orła” wg scenariusza Adama Szafrańca. Przedstawienie zostało urozmaicone pantomimą ukazującą „Legendę o Białym Orle”. Była to w nietypowy sposób opowiedziana historia utraty i odzyskania niepodległości przez Polskę. Fabuła widowiska została osnuta na historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I wojny światowej przeżywa bardzo trudne chwile – wymarsz ojca i syna na front. Symbolem wolnej Polski stał się Biały Orzeł, którego głos- pisk słyszany w uszach Polaków – nie pozwala im tracić nadziei na wolność.

            Występ wzbogacony został muzyką, która zbudowała nastrój i emocje oraz piosenkami w wykonaniu chóru szkolnego ściśle związanymi z przedstawioną historią. Ta niezwykła lekcja patriotyzmu była dla wielu z nas okazją do refleksji nad tym, jacy jesteśmy i dokąd zmierzamy jako naród.

            Akademię przygotowali uczniowie klasy IIc i IVb pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego. Młodzi aktorzy zebrali gromkie brawa od widzów i słowa wielkiego uznania od Pani Dyrektor Zofii Międlar-Mruk.