Projekt „Laptop dla ucznia”

Szanowni Państwo,
trwa realizacja programu Ministerstwa Cyfryzacji „Laptop dla ucznia”, w ramach którego każdy czwartoklasista w Polsce otrzyma bezpłatnie laptopa – sprzęt do codziennego użytku i edukacji.

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się pytaniom związanym z realizacją programu – przesyłamy materiały, które – mamy nadzieję – odpowiedzą na większość z nich. 
Aby pobrać materiały, należy kliknąć TUTAJ

W pakiecie znajdują się:

1. Wzory umów oraz wzór protokołu odbioru

a. Wzór umowy przekazania na własność komputera przenośnego typu laptop
b. Wzór umowy użyczenia komputera przenośnego typu laptop
c. Wzór protokołu przekazania na własność/użyczenia laptopa

2. Ulotka informacyjna dla rodziców

To materiał informujący o założeniach i realizacji programu „Laptop dla ucznia”. Rekomendujemy przekazanie go zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

3. Q&A – odpowiedzi na pytania rodziców

To obszerny materiał, w którym rodzice czwartoklasistów znajdą szczegółowe odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące realizacji programu „Laptop dla ucznia”. Podobnie jak w przypadku ulotki informacyjnej rekomendujemy przekazanie tego materiału zainteresowanym rodzicom w trakcie spotkań, mailowo lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego. 

4. Q&A – odpowiedzi na pytania Organów Prowadzących Szkoły

Czy organ prowadzący / szkoła będzie monitorować wykorzystanie laptopów przez uczniów pod kątem celów edukacyjnych? W jaki sposób OPS sprawuje nadzór nad dostarczonym sprzętem? Jakie są warunki gwarancji i serwisu dla dostarczonych laptopów? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdą Państwo w przesłanym materiale. Do lektury zachęcamy nie tylko dyrektorów szkół, ale i wszystkich nauczycieli.

5. Plakaty informacyjne 

Będziemy bardzo wdzięczni za wydrukowanie plakatów i rozwieszenie ich na terenie Państwa szkoły.

6. Grafiki do publikacji w internecie

To gotowe do wykorzystania grafiki informacyjne – zachęcamy do opublikowania ich w mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych Państwa szkół.

Przypominamy, że działa już portal https://laptopdlaucznia.gov.pl/, na którym wszyscy zainteresowani znajdą nie tylko informacje na temat programu „Laptop dla ucznia”, ale także m.in. materiały edukacyjne oraz listę darmowego oprogramowania do wykorzystania na laptopach.

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań – jesteśmy do Państwa dyspozycji. Zachęcamy do kontaktu: laptopdlaucznia@nask.pl 

Zespół programu „Laptop dla ucznia”