ORIENTATION DAY – VII Podkarpackie Targi Edukacyjne

ORIENTATION DAY – VII Podkarpackie Targi Edukacyjne

24 lutego 2023r. uczniowie klas ósmych z naszej szkoły uczestniczyli
w targach edukacyjnych zorganizowanych na Uniwersytecie Rzeszowskim przez Dwujęzyczne Liceum Uniwersyteckie im. S. Barańczaka w Rzeszowie. Patronami tego przedsięwzięcia byli: Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego, Podkarpackie Kuratorium Oświaty, Prezydent Miasta Rzeszowa, TVP 3 Rzeszów.

VII Podkarpackie Targi edukacyjne adresowane były do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy wkrótce staną przed wyborem dalszego kierunku kształcenia. 

Reprezentanci ponad 30 szkół średnich przedstawili bogatą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2023/2024.

Kontynuacją działań związanych z „trafnym wyborem szkoły” przez uczniów klas ósmych był z kolei IX Salon Edukacji Zawodowej i Technicznej zorganizowany na Politechnice Rzeszowskiej. Organizatorem tej edycji było Stowarzyszenie Klaster Edukacji Zawodowej i Technicznej skupiającej szkoły techniczne i branżowe z Rzeszowa i okolic.

Niewątpliwie udział naszych uczniów tych wydarzeniach ułatwi im wybór szkoły, zachęci do zainteresowania się nowymi kierunkami, a tych, którzy już zdecydowali, utwierdzi w swoich wyborach. 

Halina Krzysztofińska

      Pedagog szkolny