CodeWeek 2022

Zobacz galerie zdjęć – zapraszamy 🙂

W dniach od 7.10.2022 r. do 24.10.2022 r. w naszej szkole obchodzono EU CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania. Jest to inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników akcji w ciekawy i interesujący sposób. Tegoroczny CodeWeek był wyjątkowy, ponieważ to jubileuszowa, 10. edycja.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano różne zajęcia promujące programowanie w świetlicy, oddziałach przedszkolnych oraz wszystkich klasach I – III. Przeprowadzono m.in.: kodowanie na dywanie, dyktanda graficzne, kubeczkowe wieże. Na warsztatach wykorzystywano również roboty edukacyjne: ozoboty, geniboty oraz photony, a także okulary VR i drukarkę 3D – są to pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Zorganizowano również szkolny konkurs plastyczny 3D „Eko Robot”, który rozstrzygnięty został na szkolnych warsztatach podsumowujących naszą aktywność podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania. Ponadto na pamiątkę warsztatów każdy uczestnik otrzymał breloczek,
który został wydrukowany na drukarce 3D.
Wszystkie wydarzenia zostały zgłoszone i wpisane na CodeWeek’ową mapę, dzięki czemu nasza szkoła otrzymała certyfikat uczestnictwa. Zrealizowane zajęcia pozwoliły uczniom zrozumieć, że nowoczesne technologie to nie tylko gry i gotowe aplikacje, ale przede wszystkim twórcze myślenie, rozwiązywanie problemów, współpraca oraz możliwość wdrażania pomysłów i tworzenia rzeczy, które sprawiają radość.
Z niecierpliwością czekamy na następną edycję CodeWeeka!


Agata Jeziorska