„Mobilne Laboratoria Przyszłości” w naszej szkole

W ubiegłym roku szkolnym przystąpiliśmy do rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” – inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, których wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły – takiej, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. W ramach projektu otrzymaliśmy nowoczesny sprzęt, który wykorzystujemy w czasie lekcji z wielu przedmiotów. Wśród otrzymanych przez szkołę narzędzi są m.in. drukarki 3D, laptopy, GeniBoty, wirtualne laboratorium przedmiotowe ClassVR, roboty Photon EDU, studio nagrań, mikrofony, kamera cyfrowa, mikrokontroler z Arduino – 1 szt., stacja lutownicza.

26 września 2022 r. gościliśmy edukatorów MEiN z „Mobilnych Laboratoriów Przyszłości”, którzy poprowadzili specjalne warsztaty, na temat, jak najbardziej efektywnie skorzystać z Laboratoriów. W zajęciach wzięli udział uczniowie z klas IV-VI. Uczestnicy warsztatów nie tylko mieli okazję zapoznać się z ogromnymi możliwościami sprzętu, jakim od września dysponuje nasza szkoła, ale również zaproponować własne pomysły na wykorzystanie narzędzi „Laboratoriów Przyszłości”.

To były niezwykle potrzebne, interesujące i kreatywne zajęcia.