CodeWeek 2021 – podsumowanie

Podczas tegorocznej edycji Europejskiego Tygodnia Kodowania w Polsce odbyło się 14 900 wydarzeń, co daje nam III miejsce na podium w wyścigu europejskich państw.

Blisko co piąte codeweekowe europejskie wydarzenie miało miejsce w Polsce – to wielki sukces. Ponadto należy podkreślić, że większość wydarzeń odbywała się właśnie w szkołach podstawowych.

Nie inaczej było u nas! Dzieciaki,  i te młodsze i te starsze, z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach związanych z kodowaniem oraz programowaniem. Uczniowie podczas spotkań korzystali z ozobotów, kolorowych kubków i maty, a także innych pomocy edukacyjnych. Dzieci miały również możliwość programować trasy dla symulatorów robotów na wirtualnych puzzlach. Kodowaliśmy w zerówce, na świetlicy oraz we wszystkich młodszych klasach. Były to niezwykle kreatywne spotkania, dzięki którym uczniowie rozwijali kompetencje przyszłości, takie jak: współpraca, krytyczne myślenie, komunikacja, budowanie relacji, kreatywność, czy gotowość do poszukiwania rozwiązań.

Dzięki zaangażowaniu Polska umocniła pozycję europejskiego lidera kodowania, a CodeWeek sprawił dzieciakom z naszej szkoły wiele radości. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji.

Agata Jeziorska