Zofia Pączek i Karol Żarko w etapie wojewódzkim Dyktanda Niepodległościowego!

W tym roku Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Tyczynie po raz kolejny wzięła udział w IX Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Ten wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany jest do uczniów wszystkich typów szkół. Uczestnicy, jak co roku, podzieleni są na trzy grypy wiekowe: klasy IV-VI, klasy VII-VIII oraz klasy szkół ponadpodstawowych. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie jest okazją do przybliżenia dzieciom i młodzieży z całego kraju najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz doskonałym pretekstem do bliższego poznania języka ojczystego.

W etapie szkolnym w naszej szkole wzięło udział 18. uczniów z klas VII-VIII. Niezwykle miło nam poinformować, że dwoje z nich, Zofia Pączek i Karol Żarko z klasy VIIId, zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursu, który w najbliższych dniach odbędzie się w Powiatowym Centrum Kultury i Turystyki w Wiśniowej.

Zosi i Karolowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w finale rywalizacji. Wszyscy mocno trzymamy za Was kciuki!