Europejski Tydzień Kodowania 2021 – #CodeWeek 9-24 października

CodeWeek to społeczna inicjatywa w ramach, której europejskie państwa rywalizują w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów, gdyż w 2020 r. zajęliśmy pierwsze miejsce w rankingu. Akcja, co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym ogromnym programistycznym wydarzeniu nie może zabraknąć uczniów z naszej szkoły.

Klasa II „b” już rozpoczęła przygotowania do CodeWeek. Podczas Tygodnia Kodowania skupimy się na rozwijaniu kompetencji przyszłości, a nasze wyzwania programistyczne będą rozwijały:

  • współpracę,
  • krytyczne myślenie,
  • kreatywność,
  • komunikację i budowanie relacji,
  • poszukiwanie rozwiązań, gotowość do poszukiwania wiedzy.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do wzięcia udziału w Europejskim Tygodniu Kodowania. Jest to świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Każdy, kto chce się włączyć, może zorganizować własne wydarzenie i zgłosić je na dedykowanej stronie internetowej – https://codeweek.eu/ Dzięki temu działaniu znajdzie się ono na mapie i zostanie wliczone do europejskiego rankingu.

Agata Jeziorska